Opis zabiegu i inne ważne informacje
Usługa świadczona komercyjnie.
W Gastromedzie posiadamy endoskopy, dzięki którym możemy nacinać zwężenia cewki moczowej pod kontrolą toru wizyjnego w jakości HD. Zabieg ten zwany jest również uretrotomią optyczną. Dzięki tej metodzie możliwe jest nacinanie krótkich zwężeń cewki. Po wytworzeniu drogi do pęcherza możliwe jest zwiększenie światła cewki z użyciem uretrotomu Otisa, który jest urządzeniem ślepym ale bardzo skutecznym w leczeniu dłuższych zwężeń.
Częste nawroty zwężeń są wskazaniem do zmiany taktyki leczenia – Pacjent zostanie skierowany do operacji plastycznej cewki moczowej w wyspecjalizowanym w tych zabiegach ośrodkach.
Więcej informacji na temat metody i zasad kwalifikacji do zabiegu udziela lek. med. Paweł Iberszer specjalista urolog FEBU w każdy wtorek w godzinach 17:00 do 19:00 – proszę prosić o połączenie rozmowy.
Uretrotomia optyczna – endoskopowe nacięcie zwężenia cewki moczowej = 2 500 zł
Kalibracja (rozszerzanie) zwężenia cewki moczowej w znieczuleniu miejscowym = 150 zł
Nie jest wymagane - zabieg wykonywany komercyjnie po potwierdzeniu prawidłowej kwalifikacji
INFORMACJA O PLANOWANYM ZABIEGU UROLOGICZNYM
Szanowni Państwo
Lekarz na podstawie przeprowadzonych badań zadecydował o konieczności przeprowadzenia u Pani/Pana zabiegu uretrotomii. Operacja ta polega na rozcięciu zwężenia cewki moczowej za pomocą wprowadzonego do niej endoskopu zwanego uretrotomem.
Mimo iż jest to zabieg endoskopowy i stosunkowo bezpieczny mogą wystąpić pewne powikłania jak: niepowodzenie zabiegu, konieczność założenia cystofixu, nawrót zwężenia cewki, uszkodzenie cewki, uszkodzenie zwieracza z nietrzymaniem moczu, krwawienie, zakażenie układu moczowego (w tym urosepsa), konieczność rozszerzenia zabiegu.
W czasie zabiegu i pobytu w Oddziale jest Pan pod fachową opieką anestezjologów i lekarzy urologów. Jednak w tym czasie, ze względu na przeprowadzane u Pana znieczulenia, zabiegi, podawane leki i charakter choroby mogą wystąpić pewne powikłania. Obejmuje to takie stany jak krwotok, zakażenie, zatrzymanie pracy serca (zgon). Opisane powikłania mogą wystąpić przy wszystkich bez wyjątku procedurach medycznych bez względu na ich rodzaj lub zakres.
Powyższe informacje mają służyć zrozumieniu przez Pana czynności podejmowanych przez personel medyczny w celu poprawy stanu zdrowia. Powyższy tekst nie ma na celu wywołania strachu przed zabiegiem, lecz jest jedynie informacją o nim. Jego celem jest również uświadomienie pacjentom, że każdy, nawet najmniejszy zabieg może być obciążony komplikacjami. W razie jakichkolwiek wątpliwości, niezrozumienia całości lub fragmentu informacji prosimy o zgłoszenie się do lekarza prowadzącego.
Prosimy o podpisanie niniejszego oświadczenia:
Oświadczam, że przedstawioną mi informację o planowanym leczeniu i możliwych komplikacjach z niego wynikających przyjmuję do wiadomości. Jednocześnie wyrażam zgodę na proponowane mi leczenie i upoważniam lekarzy do wykonywania czynności, które uznają za stosowne dla ratowania mojego zdrowia i życia w sytuacjach tego wymagających. Rozumiem, że wymienione w powyższej informacji powikłania nie są wszystkimi możliwymi, z którymi mogę się zetknąć w trakcie leczenia.
Twoi Lekarze
Lek. med. Paweł Iberszer
Lek. med. Michał Jaśkiewicz
Dr n. med. Krzysztof Zajączkowski
Umów się na wizytę
<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‘create’, ‘UA-99755100-1’, ‘auto’);ga(‘send’, ‘pageview’);</script>