tel. (81) 475-88-00 | (81) 464-31-38 | (81) 534-70-90 gastromed@gastromed.pl
Zaznacz stronę

Badania USG

GASTROMED ZOZ dysponuje 3 gabinetami USG wyposażonymi w wysokiej klasy ultrasonografy Hitachi. AlokaJeden z aparatów to Hitachi EUB 6500 z funkcją kolorowego doplera (doppler duplex i power doppler, elastografią uciskową). Używamy obecnie 4 głowic (convex 2.5-5 MHz, liniowa 6-10MHz, endorektalna 7-12MHz oraz endokawitarnej). Umożliwiają one badania jamy brzusznej, piersi, jąder, tarczycy, tkanek miękkich, naczyń obwodowych i prostaty.

Kolejny to aparat Hitachi-Aloka z opcją Color i Power Doppler oraz głowicami umożliwiającymi badania naczyniowe i badanie echo serca.

Ponadto dysponujemy endosonografem Pentax z głowicą Convex do oceny zmian śródściennych w przełyku, żołądku, dwunastnicy oraz dystalnej esicy i odbytnicy. W trakcie badania jest możliwość wykonania biopsji cienkoigłowej. W województwie lubelskim jesteśmy jednym z dwóch ośrodków wykonujących endosonografię. W razie potrzeby badanie może zostać zapisane na płycie DVD lub pojedyncze obrazy na twardym dysku.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA USG JAMY BRZUSZNEJ

Na 6 godzin przed badaniem jamy brzusznej należy powstrzymać się od jedzenia. Jeżeli badanie wykonywane jest po południu, to rano można zjeść bułkę i popić wodą lub herbatą.  2 godziny przed badaniem nic nie pić. Należy starać się utrzymać mocz w pęcherzu aż do badania, bo tylko wówczas możliwa jest jego ocena.

Jeżeli pacjent posiada karty leczenia szpitalnego lub poprzednie wyniki badań to należy je wziąć ze sobą.

usg