Informacje dla lekarzy

Gastromed na początku 2015 roku otworzył pracownię cytodiagnostyki w oparciu o supernowoczesny system CellPrep Plus LBC firmy Biodyne.

CYTOLOGIA CIENKOWARSTWOWA (LBC)

W toku poszukiwań sposobu podwyższenia czułości badania cytologicznego opracowano nową technologię diagnostyczną – cytologię cienkowarstwową (płynną) – Liquid Based Cytology (LBC) w technologii sprężonego powietrza CellPrep.

Istotą tej metody jest to, że przy minimalnie inwazyjnych zasadach pobierania materiału, nie jest on nanoszony bezpośrednio na szkiełko mikroskopowe, a jest osadzany w specjalnym płynie. Następnie poddany jest obróbce komputerowo-maszynowej, w wyniku której oddzielone zostają wszystkie, utrudniające odczyt w warunkach klasycznych, domieszki (krew, śluz i inne).

Na koniec aparat nanosi wyodrębnione w ten sposób komórki nabłonkowe na szkiełko mikroskopowe, komórka koło komórki. Nie ma więc zjawiska obecnego często w klasycznych preparatach cytologicznych, że w grudce anatomicznego śluzu pozostają zatopione nakładające się na siebie skupione komórki nabłonka, nie poddające się w ten sposób weryfikacji cytologicznej. Proces dalszej obróbki preparatu pozostaje bez zmian – utrwalanie i barwienie.

Tak przygotowany preparat jest dla cytologa dużo bardziej czytelny. W badaniach nad cytologią LBC w latach 1998-2005 stwierdzono wzrost wykrywalności zmian dużego stopnia (stanów przedrakowych) w stosunku do cytologii tradycyjnej, aż o 64,4%!

PREZENTACJA SYSTEMU CellPrep – kliknik TUTAJ !!!

CellPrep1Procesor CellPrep Plus LBC – innowacyjna technologia

Firma Biodyne wprowadzając na rynek System CellPrep Plus, rozpoczyna nową erę w cytologii cienkowarstwowej. IV już generację systemu szczegółowo dopracowano, dzięki czemu może on zaoferować cały wachlarz możliwości diagnostycznych w zakresie nowoczesnej cytologii.

CellPrep wykorzystuje do każdej badanej próbki osobny pojemnik służący do transportu i konserwacji. Roztwory CellPrep znajdujące się w odpowiednich pojemnikach, przygotowywane są specjalnie dla konkretnego rodzaju materiału,  przez co zapewniają komórkom optymalne warunki przechowywania do momentu obróbki za pomocą systemu CellPrep Plus. Innowacyjny system sprężonego powietrza procesora CellPrep Plus gwarantuje przygotowanie preparatu najwyższej jakości. Dodatkowym powodem do zastanowienia się nad zakupem CellPrep Plus jest pewność niezwykłej precyzji diagnozy właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich roztworów, dobranych pod konkretny rodzaj próbki.

pojemnik2

CellPrep umożliwia wykonywanie badań cytologicznych w kierunku:

  • rak szyjki macicy
  • rak jamy ustnej i krtani
  • rak miedniczki nerki, pęcherza moczowego i moczowodów – roztwór
  • rak oskrzeli, płuc

Przykładowe obrazy cytologii osadu moczu wykonane z użyciem procesora CellPrep Plus LBC:

Prawidłowy obraz cytologii moczu

normal

Obraz raka pęcherza moczowego w cytologii LBC CellPrep

Ca

 

<!– Global site tag (gtag.js) – Google Analytics –>
<script async src=”https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-113635376-1″></script>
<script>
window.dataLayer = window.dataLayer || [];
function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag(‘js’, new Date());

gtag(‘config’, ‘UA-113635376-1’);
</script>

Polub nas, rekomenduj, udostępniaj znajomym