Zabiegi endoskopowe z insuflacją CO2

[et_pb_section admin_label=”section” transparent_background=”off” background_color=”#eaeaea” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_post_title][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”on”][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_sidebar admin_label=”Panel boczny” orientation=”left” area=”et_pb_widget_area_6″ background_layout=”light” remove_border=”off”] [/et_pb_sidebar][/et_pb_column][et_pb_column type=”3_4″ specialty_columns=”3″][et_pb_row_inner admin_label=”Wiersz”][et_pb_column_inner type=”4_4″ saved_specialty_column_type=”3_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Zabiegi endoskopowe z insuflacją CO2

 

Większość badań diagnostycznych i wszystkie zabiegi endoskopowe w przewodzie pokarmowym, wykonujemy wykorzystując do insuflacji (rozdmuchiwania jelita) dwutlenek węgla (CO2) zamiast powietrza. Zwiększa to znacząco komfort pacjenta i poprawia bezpieczeństwo badania lub zabiegu. Poprawa komfortu związana jest z mniejszym rozdęciem żołądka i jelit, bowiem dwutlenek węgla to gaz, który samoistnie wchłania się przez światło przewodu pokarmowego do krwi i następnie jest wydychany przez płuca.

Udowodniono, że dzięki temu mniejszy jest ból w czasie trwania badania i po jego zakończeniu (zarówno zaraz po badaniu, jak i po kilku godzinach od zakończenia badania). Także samo badanie jest szybsze (np. krócej trwa wprowadzenie kolonoskopu do kątnicy). Insuflacja CO2  poprawia także bezpieczeństwo zabiegu endoskopowego, bowiem dwutlenek węgla to gaz, który nie przewodzi prądu, a w razie przedostania się gazu do jamy otrzewnej, nie ma potrzeby jego ewakuacji.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][/et_pb_section]

Polub nas, rekomenduj, udostępniaj znajomym