tel. (81) 475-88-00 | (81) 464-31-38 | (81) 534-70-90 gastromed@gastromed.pl
Zaznacz stronę

Porady dietetyczne

„Niech żywność będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo Twoją żywnością” (HIPOKRATES)

Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na nasz stan zdrowia, samopoczucie i urodę jest racjonalne żywienie. Polega ono na systematycznym dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych w ilościach i proporcjach odpowiadających jego potrzebom.

Dzięki właściwemu żywieniu możliwe jest leczenie, a co najważniejsze zapobieganie takim chorobom metabolicznym jak otyłość, cukrzyca czy miażdżyca. Prawidłowo dobrany jadłospis pozwala nam na utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki zwiększeniu odporności organizmu na infekcje, utrzymaniu wysokiego poziomu energii życiowej, aktywności zawodowej, a także pozytywnych kontaktów emocjonalnych z innymi ludźmi.

W komponowaniu odpowiedniego jadłospisu powinna służyć nam Piramida Zdrowego Żywienia. Jest ona graficznym przedstawieniem, kilku grup produktów, które wchodzą w skład wzorcowej racji pokarmowej:

piramida

Przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia i odchudzania daje nam pewność, że tracąc na wadze nie szkodzimy swojemu organizmowi i unikniemy tzw. efektu JO-JO.