tel. (81) 475-88-00 | (81) 464-31-38 | (81) 534-70-90 gastromed@gastromed.pl
Zaznacz stronę

Program Leczenia Otyłości

logo-program

Psychodietetyczny Program dla osób odchudzających się –  zmienswojenawyki.pl, powstał na bazie długoletnich doświadczeń w pracy z osobami walczącymi z nadwagą lub otyłością. Przez długi czas był realizowany pod nazwą Nowa Lekkość Bytu. Zmiana nazwy wiązała się z poszerzeniem oferty o aplikację on-line, z której w ramach pracy z terapeutą, mogą korzystać wszyscy pacjenci.

Teraz Program jest połączeniem tego, co najlepsze w osobistym kontakcie z pacjentem, z możliwościami, jakie daje internet.

Każdy, kto próbował zmienić swoje nawyki żywieniowe, bez względu na rodzaj motywacji wie, że jest to nie lada wyzwanie. Duży wysiłek włożony w przestrzeganie nałożonych na siebie rygorów – nie przynosi zazwyczaj oczekiwanych rezultatów, w dłuższej  perspektywie. W przypadku  odchudzania się – kilogramy po pewnym czasie powracają. W przypadku zmiany nawyków żywieniowych, z powodów zdrowotnych – z każdym dniem motywacja do wyrzeczeń jest coraz mniejsza. Najczęściej przyczyna leży w sposobie dochodzenia do celu i zbytniej koncentracji na eliminowaniu pewnych produktów, z codziennego jadłospisu,  przy jednoczesnym ignorowaniu sygnałów z własnego organizmu, swoich potrzeb, możliwości oraz środowiska życia. Dlatego popularne diety, szybkie programy, gotowe rozwiązania – nie przynoszą rezultatów w dłuższej perspektywie.

Psychodietetyczny Program zmienswojenawyki.pl jest inny, ponieważ czerpie wiedzę o całej osobie. Nie tylko o jej nawykach żywieniowych, ale także motywacji, potrzebach, umiejętnościach – dzięki czemu możemy wspierać te obszary, które zazwyczaj leżą u podstaw niepowodzenia. Wzmacniając je, możemy zwiększać szansę, że postawiony cel, zostanie osiągnięty i utrzymany.

Program składa się z trzech kroków, które są kluczowe – dla skutecznego procesu zmiany nawyków.

KROK I – POZNAJ PRZYCZYNY SWOICH PROBLEMÓW

Zbyt duża waga ciała to nie problem, tylko jego objaw. Tak jak gorączka nie jest chorobą ( tylko jej objawem) i nie wyleczy jej paracetamol. Tak nadwaga lub otyłość jest informacją, że coś w nas szwankuje i proste metody, jak na przykład dieta odchudzająca,  nie rozwiążą problemu, który za otyłością się ukrywa . Dlatego po chwilowym spadku, najczęściej waga powraca. Zanim zaczniesz myśleć o metodach, jakie warto zastosować w dochodzeniu do normalnej wagi, chcemy zaproponować Ci szeroką diagnozę możliwych przyczyn Twoich problemów.

Obszary, którym warto się przyjrzeć to :

  1. Czynniki biomedyczne
  2. Nawyki żywieniowe i styl życia
  3. Aspekty psychologiczne

Poznanie prawdopodobnych przyczyn problemu pozwoli Ci podjąć adekwatne działania. Rozwiązując prawdziwy problem, wpłyniesz na jego skutki, czyli zbyt dużą wagę. Spadek wagi dokona się niejako przy okazji pracy nad problemem. Nie znaczy to, że zmiana przyjdzie z łatwością lecz to, że jak się już pojawi będzie trwała.

KROK II – ZAPLANUJ ZMIANĘ

Kiedy już wiesz, jakie czynniki mogą wpływać na problemy z wagą, następny krok to ułożenie efektywnego planu zmiany. I nie chodzi tu o prosty plan dietetyczny ( tzw. jadłospis), który jak pokazuje doświadczenie – działa dopóki go stosujesz. Nie rozwiązuje, on żadnych problemów, które zaprowadziły Cię do miejsca, w którym jesteś dziś. Dlatego działa jak przysłowiowa tabletka na gorączkę – likwiduje obawy nie przyczynę.

My proponujemy podjęcie realnych działań, zaplanowanych na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy. Rozwiązywanie realnych problemów ( pamiętaj, że otyłość to nie problem – tylko jego objaw) może zaprowadzić Cię do realnych efektów.

Proponujemy Ci zmianę w każdym z trzech obszarów – jeśli jest taka potrzeba. Dzięki holistycznemu podejściu do problemu zbędnych kilogramów – nie koncentrujemy się tylko na tym co jesz, ale również jak się czujesz, jak radzisz sobie z emocjami, stresem, w kontaktach z innymi itp. proponując konkretne działania prowadzące do celu głównego – pobycia się nadwagi bądź otyłości.

KROK III – UZYSKAJ WSPARCIE

Zmiana to proces psychologiczny. Każdy, kto próbował wprowadzić jakąś zmiane w życie wie, że nie jest to łatwa sprawa. Zwłaszcza jeśli sam próbuje walczyć z własnymi słabościami. Wiedząc, że zmiana w pojedynkę jest trudna, chcemy wspomagać Cię w procesie dochodzenia do celu. Oferujemy Ci wsparcie specjalisty – psychodietetyka, który przez cały czas trwania procesu będzie czuwał nad jego przebiegiem i reagował w trudnych momentach.  Zarówno spotykając się z Tobą regularnie w naszej placówce jak i wspierając Cię za pomocą internetowej wersji Programu na stronie www.zmienswojenawyki.pl

Program skierowany jest zarówno, do osób borykającymi się z nadmiarem kilogramów, jak i do tych, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe z innych, ważnych dla siebie względów.

Priorytetem Programu  jest bezpieczne dla zdrowia i psychiki, szanujące indywidualne potrzeby i skłonności, poprowadzenie  klienta do obranego celu.

Program opiera się na najnowszej wiedzy z dziedziny  dietetyki i psychologii, stosuje techniki, które zostały potwierdzone w licznych  badaniach naukowych. Techniki, które wykorzystują naturalny potencjał każdego człowieka  i inspirują do zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Tak, aby każdy mógł być twórcą swojego sukcesu.

Każdemu klientowi gwarantujemy :

– rzetelną i szczegółową analizę jego  problemu

– dobrane do indywidualnych potrzeb, narzędzia pracy terapeutycznej

– dostęp do wersji on-line Programu przez cały czas trwania terapii

– pasje i zaangażowanie w pracy, na rzecz zmiany nawyków żywieniowych

 

Terapeuta w Programie :

magda

mgr Magdalena Jarzębowska – jest dyplomowanym psychologiem i psychodietetykiem, a także trenerem warsztatów psycho-społecznych (posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), autorką Programu zmienswojenawyki.pl. Od wielu lat prowadzi indywidualne sesje psychodietetyczne, zarówno dla dorosłych jak i dla rodziców z dziećmi.

„Pracuję w nurcie integrującym wiedzę z obszaru żywienia, z wiedzą o procesach psychologicznych. Propaguję interdyscyplinarne podejście do problemu nadwagi i otyłości, zwracam uwagę na potrzebę całościowego patrzenia na problem. Wierzę, że połączenie sił mających na celu wspieranie ciała i ducha, prowadzi do wymiernych i trwałych rezultatów: zmiany nawyków żywieniowych i obniżenia masy ciała. Jestem wice prezesem Towarzystwa Psychodietetycznego, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Współpracuję z wyższymi uczelniami w kraju, jako wykładowca, na kierunku Psychodietetyka.  Jestem  autorką programów psychoedukacyjnych w zakresie walki z otyłością, licznych szkoleń dla dietetyków, psychologów i lekarzy, książki „Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem” oraz współautorką książki do wspólnego czytania, dla dzieci i dorosłych ” Kuchnia pełna przygód, czyli tajniki dobrego odżywiania. ”

Pani Magdalena Jarzębowska udziela porad w naszej placówce w  każdy

wtorek w godz. 13 – 19

Przebieg terapii psychodietetycznej:

  • 2 spotkania mające na celu analizę problemu i ustalenie celu oraz planu terapii
  • W zależności od potrzeb pacjenta regularne spotkania mające na celu wspieranie procesu zmiany nawyków, prowadzących do redukcji wagi ciała. Spotkania najczęściej odbywają się dwa razy lub raz w miesiącu. Czas trwania terapii ustalany jest z pacjentem indywidualnie.

Koszt jednego spotkania ( 1 h) -80 zł

Zapisy w rejestracji naszej Przychodni:

tel.  (81) 475-88-00
(81) 464-31-38
(81) 534-70-90