tel. (81) 475-88-00 | (81) 464-31-38 | (81) 534-70-90 gastromed@gastromed.pl
Zaznacz stronę

Bezbolesna cystoskopia giętka

wideocystoskopNasza firma dysponuje nowoczesnym wideocystoskopem giętkim firmy Olympus w wersji HD-NBI.

Cystoskopia stanowi bardzo ważny element diagnostyki urologicznej. Niestety z powodu instrumentarium będącego na wyposażeniu większości oddziałów i poradni urologicznych jej wykonanie stanowi traumatyczne doznanie dla większości pacjentów, w szczególności mężczyzn.

Standardowo do badań używane są (my również posiadamy takie) cystoskopy sztywne o dużej średnicy zewnętrznej, które pokonać muszą całą długość cewki moczowej wraz z jej wszystkimi krzywiznami (dot. mężczyzn).

cystoskopiaAlternatywą jest cystoskopia giętka. Instrument jest prawie o połowę cieńszy od klaszycznego, a dodatkowo elastyczny co powoduje, że łatwo dostosowuje się do zakrętów cewki.

Zabieg dzięki temu stanowi mniejszy uraz dla cewki, a co za tym idzie objawy podrażnieniowe i bólowe po cystoskopii są dużo mniej nasilone. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i na życzenie pacjenta również ogólnym.

Zastosowana w instrumentach technologia HD-NBI powoduje, że obraz z wideocystoskopu uzyskany na ekranie monitora jest wyjątkowej jakości, a zmiana światła na NBI pozwala odnaleźć zmiany niewidoczne w normalnym świetle. Zwiększa to dokładność i czułość badania.

Po odnalezieniu zmian w pęcherzu możliwe jest pobranie wycinków z użyciem klesczyków giętkich i skoagulowanie krwawienia z użyciem sondy kulkowej.

Na wyższą cenę cystoskopii giętkiej wpływa koszt amortyzacji instrumentu, którego żywotność jest ograniczona na ok. 150 zabiegów. Tańszą alternatywę stanowi cystoskopia z użyciem instrumentów sztywnych, którymi również dysponujemy.

Więcej informacji na temat metody i zasad kwalifikacji do zabiegu udziela lek. med. Paweł Iberszer specjalista urolog FEBU w każdy wtorek w godzinach 17.00 do 19.00 – proszę prosić o połączenie rozmowy.