Informacje
Cytologia Lublin - Cytologia CellPrep. Usługa świadczona komercyjnie.
CellPrep innowacyjna cytologia cienkowarstwowa (LBC – liquid based cytology)
Technologia CellPrep ® pozwala na bardzo precyzyjne wyizolowanie komórek nowotworowych z niewielkiej ilości pobranego materiału. Cały proces jest wykonywany automatycznie, a pobrane komórki są oczyszczone z zanieczyszczeń. Specjalny płyn znajdujący się w pojemniku CellPrep® gwarantuje, iż wyizolowane komórki nie ulegają uszkodzeniu – mogą być z łatwością transportowane oraz przechowywane nawet 30 dni, do momentu wykonania preparatu i jego wybarwienia.
Nowoczesna, nieinwazyjna metoda do diagnostyki nowotworów układu moczowego / Cytologia Lublin.
Nowotwory o wysokiej złośliwości znajdujące się w układzie moczowym tj. w pęcherzu, moczowodach, miedniczce nerkowej lub cewce moczowej tracą prawidłową „przyczepność” do podłożą i co za tym idzie mają zwiększoną zdolność do złuszczania komórek. W związku z tym zjawiskiem w moczu pływa duża ilość komórek, w tym wysoce anaplastycznych. Dzięki tym warunkom cytologia w technologii CellPrep jest metodą wysoce skuteczną w wykrywaniu nawet najmniejszych zmian nowotworowych, często niewidocznych w innych metodach diagnostycznych. Cytologia CellPrep pozwala na bardzo precyzyjne wyizolowanie komórek nowotworowych z niewielkiej ilości pobranego moczu. Cały proces jest wykonywany automatycznie, a pobrane komórki są oczyszczone z zanieczyszczeń takich jak krew czy śluz, a następnie umieszczone jedna obok drugiej na szkiełku podstawowym.
Cellprep gwarantuje iż wyizolowane komórki nie ulegają uszkodzeniu i dzięki temu mogą być bardzo precyzyjnie ocenione przez wykwalifikowanego patologa. Czułość cytologii cienkowarstwowej w wykrywaniu nowotworów układu moczowego, szczególnie tych wysoce złośliwych przekracza 90%. / Cytologia Lublin.
Rak miedniczki nerkowej, moczowodu i pęcherza moczowego – objawy:
- krew w moczu (krwiomocz lub krwinkomocz)
- częste parcia na pęcherz moczowy lub nietrzymanie moczu
- obrzęki, wyczerpanie
- spadek masy ciała, brak apetytu, gorączka
- niedokrwistość, bóle brzucha, podbrzusza itp.
Pobranie materiału / Cytologia Lublin:
Cytologia Lublin - Sposób 1:
Instrukcja przygotowania próbki moczu do badania Cellprep Plus (LBC) w punkcie pobrań.
Pacjent oddaje 50 ml do chemicznie czystego jednorazowego pojemnika (ogólnie dostępne pojemniki na mocz). Pozostawia go w punkcie pobrań , nie później niż 2 godziny od oddania moczu.
Cytologia Lublin - Sposób 2:
Instrukcja przygotowania próbki w warunkach domowych (z utrwalaczem CellPrep)
Pacjent oddaje 50 ml do chemicznie czystego jednorazowego pojemnika (ogólnie dostępne pojemniki na mocz).
Mocz należy przelać do pojemnika CSF· URINE uzupełniając jego zawartość do górnej krawędzi biało-zielonej naklejki.
Wlanie większej ilości moczu spowoduje utratę standardowych właściwości zawartego w pojemniku utrwalacza.
Pojemnik zakręcić i wstrząsnąć kilka razy.
Tak przygotowaną próbkę dostarczyć do lekarza lub punktu pobrań. / Cytologia Lublin.
WAŻNE: Nie przechowywać w miejscach nasłonecznionych (np. parapet) oraz nagrzewanych (np. kaloryfer) – trwałość preparatu w utrwalaczu do 30 dni.
Zobacz też nasze inne strony www: OverStitch.pl
Wystawione na specjalnym druku przygotowanym przez Gastromed lub bez skierowania jeśli z inicjatywy Pacjenta.
Umów się na wizytę, badanie i zabieg
81 534 70 90
<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-99755100-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>