balon żołądkowy lublin, najlepsi w regionie, Gastromed

Balon żołądkowy Lublin

Opis zabiegu i inne ważne informacje

Balon żołądkowy Lublin - zabieg zmniejszania żołądka. Usługa świadczona komercyjnie. Konsultacja w poradni.

NOWA METODA LECZENIA OTYŁOŚCI SYSTEM BIB® – BALON ŻOŁĄDKOWY LUBLIN

Jest to nowa, efektywna metoda leczenia otyłości, której istota polega na uzyskaniu przez pacjenta uczucia pełności po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu. Zalecana jest przede wszystkim, lecz nie tylko pacjentom, którzy nie osiągnęli efektu stosując typową dietę oraz innych metod np. farmakologicznych. Metoda może być też stosowana jako leczenie wstępne przed zabiegiem chirurgicznym. Balon żołądkowy jest skuteczny – średni spadek BMI po 6 miesiącach wynosi ok. 24%, ale jest tylko elementem wspomagającym w wielopłaszczyznowym procesie leczenia otyłości.

OPIS METODY – BALON ŻOŁĄDKOWY LUBLIN

Balon żołądkowy

Balon BIB® (BioEnterics® Intragastric Balloon) jest niechirurgiczną, niefarmakologiczną metodą leczenia otyłości. Można ją określić jako metodę endoskopową. Istotą metody jest szybkie uzyskanie uczucia wczesnej pełności poprzez zmniejszenie objętości żołądka. Uzyskuje się to poprzez wypełnienie żołądka silikonowym balonem wypełnionym solą fizjologiczną zabarwioną błękitem metylenowym.

Poglądowy rysunek przedstawiono obok. Zarówno umieszczenie jak i usunięcie odbywa metodą endoskopową – zabieg zbliżony jest do klasycznej gastroskopii. Metoda jest bezpieczna – nie stwierdzono dotychczas istotnych powikłań.

Należy jednak podkreślić, że długofalowy efekt zależy od zmiany nawyków dietetycznych, w czym opisana metoda znakomicie pomaga.

ZOZ GASTROMED był trzecim ośrodkiem w Polsce, który wprowadził metodę BIB® do swojej oferty. Prowadzimy także szkolenie lekarzy w implantacji i usuwaniu systemu BIB®.

Więcej informacji udziela Dr n.med. Wit Cezary Danilkiewicz, kontakt przez rejestrację.

Zapraszamy na stronę www o metodach zmniejszania żołądka > https://zmniejszanie-zoladka.pl/

Wejdź również na www metody OverStitch > https://overstitch.pl/

Twój Lekarz

Dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz

Umów się na wizytę

Poniedziałek

13:00-15:00

81 534 70 90

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-99755100-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>

Post Author: Gastromed