Endoskopia kapsułkowa Lublin, Gastromed

Endoskopia XXI wieku – Endoskopia kapsułkowa

Opis zabiegu i inne ważne informacje

Usługa świadczona komercyjnie.

Endoskopia kapsułkowa jest nowym, rewolucyjnym badaniem nieinwazyjnym jelita cienkiego. W niedługim czasie dostępne będą wersje do badań przełyku i jelita grubego. Jest badaniem bezpiecznym, dobrze tolerowanym przez pacjentów, można je wykonać ambulatoryjnie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. W trakcie badania pacjent może kontynuować swoją zwykłą codzienną aktywność.

Badanie z zastosowaniem kapsułki endoskopowej służy do obrazowania błony śluzowej jelita cienkiego i wykonuje się je przy podejrzeniu, że zmiany patologiczne mogą byś zlokalizowane w tej części przewodu pokarmowego. Jelito cienkie stanowi w pewnym sensie lukę diagnostyczną, gdyż dotychczas stosowane metody diagnostyczne takie jak: gastroskopia, kolonoskopia, pasaż, tomografia komputerowa, angiografia dawały łącznie jedynie w około 40% prawidłową diagnozę. To zaczyna się zmieniać bowiem wprowadzono nową metodę diagnostyczną jaką jest enteroskopia dwubalonowa. To specjalistyczne badanie można wykonać w Gastromedzie jako jednym z niewielu ośrodków w Polsce.

Twój Lekarz

 

Lek. med. Maciej Krzaczek

Umów się na wizytę

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

10:00-14:30
10:00-14:30
10:00-14:30
10:00-14:30
10:00-14:30

81 534 70 90

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-99755100-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>

Post Author: Gastromed