Dr Marcin Kubiak, chirurg, endokopista, OverStitch, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed, zdjęcie specjalisty

Dr Marcin Kubiak – szkolenie OverStitch

"W dniach 17-18 listopada w grupie kilkunastu chirurgów endoskopowych i gastrologów z całego świata zostałem przeszkolony z użycia systemu zaawansowanego szycia endoskopowego OverStitch przez czołowego chirurga endoskopowego dr Anna Carolina Hoff z Brazyli.
System ma zastosowanie w leczeniu otyłości i jest dedykowany do procedury ESG (endoscopic sleeve gastroplasty) alternatywnie do rękawowej resekcji żołądka dla wyselekcjonowanych Pacjentów oraz do endoskopowych zabiegów rewizyjnych tj. endoskopowy powtórny sleeve czy TORe (Transoral outlet revision – endoskopowy zabieg zwężający zespolenie żołądkowo jelitowe po Gastric Bypass) po przebytej jednej lub kliku operacjach bariatrycznych. System ma również zastosowanie w endoskopowym leczeniu nieszczelności zespoleń w obrębie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego a także zamykaniu perforacji przewodu pokarmowego po interwencjach endoskopowych.
Biorąc pod uwagę ciągle rosnącą liczbę Pacjentów kwalifikowanych do operacji bariatrycznych i operacji rewizyjnych po przebytych zabiegach bariatrycznych użycie systemu jest kolejnym o udowodnionej skuteczności narzędziem leczenia chorych z otyłością" - mówi dr Marcin Kubiak.
OVERSTITICH to małoinwazyjny zabieg endoskopowy.

Główną zaletą tej metody jest to, że wykonywana jest przez naturalne otwory ciała i nie wymaga przerywania ciągłości powłok skórnych. Jej główny cel to zminiejszenie żołądka.
Wszystkie dotychczasowo stosowane metody, czyli operacja bariatryczna klasyczna czy laparoskopowa, wiążą się z koniecznością nacinania brzucha w celu wprowadzenia narzędzi operacyjnych. Zwiększa to w oczywisty sposób uraz związany z operacją oraz ryzyko powikłań okołoperacyjnych.
W Gastromedzie od kilku lat pomagamy Pacjentom z otyłością przeprowadzając zabiegi OverStitch. Dr Marcin Kubiak jest drugim w naszej placówce specjalistą przeszkolonym w zakresie stosowania tej metody.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online > https://gastromed.pl/rejestracja-online/

Post Author: Gastromed