Dr n. med. Anita Kołodziej-Karska, proktolog, chirurg, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed, zdjęcie specjalistki

Dr n. med. Anita Kołodziej-Karska

Z cyklu poznajmy się. Dr n. med. Anita Kołodziej-Karska – specjalista chirurgii ogólnej, proktolog.

W GASTROMEDZIE zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób odbytu oraz odbytnicy, w tym raka jelita grubego. Wykonuję anoskopię, rektoskopię oraz zabiegi małoinwazyjne – ligację metodą Barrona (opaski), klasyczne podwiązanie hemoroidów. W kręgu moich zainteresowań znajduje się zastosowanie nowoczesnych metod w proktologii, takich jak toksyna botulinowa, czy osocze bogatopłytkowe.

Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie ukończyłam w 2012 roku, następnie odbyłam roczny staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, w latach 2013-2021 odbywałam szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4, jednocześnie pełniąc funkcję asystenta I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W roku 2019 uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie chirurgii ogólnej, a tytuł specjalisty otrzymałam w 2021 r.

Obecnie pracuję na stanowisku asystenta w II Oddziale Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Małoinwazyjnej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie wykonuję zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii onkologicznej – m.in.: operacje raka jelita grubego, żołądka, jak również zabiegi małoinwazyjne – laparoskopowe w zakresie chirurgii ogólnej: cholecystektomię, plastykę przepuklin oraz operacje proktologiczne: hemoroidektomię, skleroterapię hemoroidów, wycięcie przetok okołoodbytniczych i szczelin odbytu.

Post Author: Gastromed