endosonografia bezpłatnie, lublin Gastromed, NFZ, endoskop, Grupa Scanmed

Endosonografia bezpłatnie (NFZ)

Endosonografia bezpłatnie (NFZ).

EUS (endosonografia) jest to metoda badania przewodu pokarmowego i struktur z nim sąsiadujących, łącząca w sobie dwie metody badania – „klasyczną” endoskopię i ultrasonografię. Badanie EUS jest specjalistycznym badaniem w diagnostyce chorób dróg żółciowych i trzustki.

Badanie wykonywane jest w ramach kilkugodzinnej hospitalizacji w krótkim znieczuleniu dożylnym (analgosedacja). Pacjent powinien być na czczo – bez picia i jedzenia przez 6 godzin. Przebieg badania przypomina gastroskopię – endoskop wprowadzany jest przez jamę ustną i żołądek do dwunastnicy. Konsekwencją zastosowanego znieczulenia jest zakaz prowadzenia pojazdu w dniu badania. Zaleca się przybycie na badanie w asyście opiekuna.

Endosonografia jest wykonywana w określonych sytuacjach medycznych. Z tego powodu potrzebna jest dokumentacja medyczna uzasadniająca taką potrzebę. Skany tej dokumentacji wraz ze skierowaniem do szpitala na Oddział Gastrologii powinny być przesłane na adres e-mailowy: elzbieta.wojciechowska@scanmed.pl.
Personel medyczny ocenia dokumentację, następuje kwalifikacja do badania. W następnym kroku pracownik rejestracji kontaktuje się z Państwem w celu poinformowania o decyzji oraz ustaleniu dogodnego terminu badania.

Pani Doktor Małgorzata Degowska wykonuje endosonografię 1-2 dni w każdym miesiącu. Zapisujemy Pacjentów na bieżąco. Najbliższy planowany przyjazd dr Małgorzaty Degowskiej do Lublina to 7 i 8 listopada (poniedziałek-wtorek).

Wejdź na podstronę opisującą badanie endosonografii.

Post Author: Gastromed