ZOZ Gastromed, Grupa Scanmed, dr Wit Cezary Danilkiewicz, zdjęcie lekarza w maseczce podczas zabiegu

Enteroskopia dwubalonowa

Enteroskopia dwubalonowa to nowoczesna technika endoskopowa znajdująca zastosowanie przede wszystkim w badaniu jelita cienkiego. Jest diagnostyczno-zabiegową techniką stosowaną w gastroenterologii, która umożliwia ocenę wizualną jelita cienkiego w czasie rzeczywistym. Pozwala również wykonywać niektóre zabiegi terapeutyczne.

W tradycyjnej enteroskopii wprowadzenie aparatu do jelita cienkiego i dokładne obejrzenie wnętrza jelita jest utrudnione lub niemożliwe przez tworzące się pętle tego odcinka przewodu pokarmowego. Technika enteroskopii dwubalonowej polega na wprowadzeniu enteroskopu zakończonego balonem i specjalnej tuby wprowadzanej razem z enteroskopem również wyposażonej w balon. Odpowiednie manewrowanie enteroskopem, tubą i balonami umożliwia rozprostowanie tych pętli i obejrzenie znacznej części, a niekiedy nawet całego jelita cienkiego. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Wskazania:
- krwawienie z przewodu pokarmowego o nieustalonej przyczynie
- niedokrwistość z niedoboru żelaza przy prawidłowym wyniku kolonoskopii i gastroskopii (po spełnieniu dodatkowych warunków)
- diagnostyka i zabiegi terapeutyczne w chorobie Leśniowskiego-Crohna z zajęciem jelita cienkiego
- diagnostyka i zabiegi diagnostyczne w zespołach polipowatości
- weryfikacja nieprawidłowości rozpoznanych w endoskopii kapsułkowej lub badaniu radiologicznym

Specjalista wykonujący badanie — dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz, dyrektor medyczny i zarządzający ZOZ Gastromed, gastrolog, endoskopista.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online. Tutaj znajdziesz link > https://gastromed.pl/rejestracja-online/

Post Author: Gastromed