OverStitch, mężczyzna i dieta, gastromed.pl, metoda odchudzania, CHLO, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed

Overstitch – zmniejszanie żołądka. Rewolucyjna metoda odchudzania

Opis zabiegu i inne ważne informacje

Usługa świadczona komercyjnie. Konsultacja w poradni. Overstitch.

ESG (Endoscopic sleeve gastroplasty) jest minimalnie inwazyjną, endoskopową procedurą bariatryczną. Zabieg pozwala na endoskopowe zmniejszenie objętości żołądka, co uniemożliwia spożywanie posiłków dużej objętości, a w konsekwencji powoduje spadek masy ciała. Dotychczas efekt taki można było osiągnąć wyłącznie poprzez zabieg operacyjny. Wiązało się to z dość długim pobytem z szpitalu i relatywnie licznymi objawami ubocznymi. Od kilku lat dostępna jest innowacyjna metoda endoskopowego szwu pełnościennego za pomocą urządzenia OverStitch amerykańskiej firmy Apollo Endosurgery. Jest to rewolucyjne rozwiązanie znajdujące coraz szersze zastosowanie w endoskopii przewodu pokarmowego. Oczywiście wskazaniem najpopularniejszym jest leczenie otyłości. ESG dedykowane jest pacjentom z łagodną i umiarkowaną otyłością. Metoda jest skuteczna. Po 6 miesiącach, średnia utrata masy ciała wynosiła 15.2% i 18.6% po 24 miesiącach*. Jedynie u 2% Pacjentów wystąpiły poważniejsze powikłania*.

Co ważne, jest to procedura jednodniowa / Overstitch

Jak powszechnie wiadomo otyłość wiąże się często z rożnymi dodatkowymi problemami. Udowodniono, że ESG poprawia również parametry cukrzycy, nadciśnienia, hyperlipidemii co jest oczywistym następstwem redukcji masy ciała**.

Jeżeli próbowaliście Państwo typowych metod walki z otyłością, które nie przyniosły oczekiwanych efektów, rozważcie leczenie metodą ESG.

Zapraszamy do konsultacji: Dr n.med. Wit Cezary Danilkiewicz, ZOZ Gastromed / Overstitch.

* Obes Surg. 2017 Oct;27(10):2649-2655. doi: 10.1007/s11695-017-2693-7.

** Clin Gastroenterol Hepatol. 2017 Apr;15(4):504-510. doi: 10.1016/j.cgh.2016.12.012. Epub 2016 Dec 23

Zanim zdecydujesz się na endoskopowy zabieg bariatryczny / Overstitch

Co powinieneś wiedzieć? Operacja zmniejszania żołądka

Endoskopowy zabieg bariatryczny może pomóc w ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów, ułatwić utrzymanie odpowiedniej masy ciała, zmniejszyć ryzyko chorób spowodowanych nadwagą.
Uwaga: zabieg ten nie polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Jest jednym z wielu sposobów służących lepszej kontroli masy ciała - aby przyniósł pożądane efekty, pacjent musi zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Co oznacza termin „endoskopowy zabieg bariatryczny”?/ Overstitch

Zabieg wykonywany jest techniką endoskopową – narzędzia chirurgiczne wprowadzane są przez usta do żołądka Pacjenta.

Bariatryczny – dotyczący leczenia otyłości.

Korzyści dla Pacjenta:

Opisywany tu zabieg, w połączeniu ze zmianą stylu życia, może pomóc pacjentowi w obniżeniu masy ciała. Redukcja masy ciała służy zapobieganiu i ograniczaniu problemów zdrowotnych, których przyczyną są zbędne kilogramy.

Zabieg wykonywany jest pod kontrolą endoskopową. Przed wprowadzeniem narzędzi chirurgicznych do żołądka w ustach pacjenta umieszczany jest endoskop - wziernik z własnym źródłem światła i niewielką kamerą. Endoskop wprowadzany jest delikatnie przez przełyk do żołądka.

Kto kwalifikuje się do endoskopowych zabiegów bariatrycznych? / Overstitch

Do zabiegu kwalifikują się osoby, których wskaźnik Do zabiegu kwalifikują się osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI) przekracza 30. Wskaźnik BMI oblicza się na podstawie wzrostu i wagi. Osoba decydująca się na zabieg powinna być gotowa podjąć wysiłek niezbędny do osiągnięcia trwałych rezultatów.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi wymaga:
- Wizyty u psychologa związanej bezpośrednio z planowanym zabiegiem;
- Zmiany sposobu odżywiania (koniecznie pod nadzorem wykwalifikowanego dietetyka klinicznego), zwiększenia aktywności fizycznej, modyfikacji przyzwyczajeń mających wpływ na zdrowie przed i po zabiegu. Działania takie pomogą zapobiec powrotowi utraconych kilogramów;
- Leczenia innych dolegliwości fizycznych lub psychicznych mogących mieć wpływ na przebieg zabiegu oraz jego długoterminowe efekty, np. nadciśnienie, depresja.

Po zabiegu pacjent powinien dążyć do zmiany stylu życia, ściśle przestrzegać zaleconej diety nie tylko bezpośrednio po zabiegu ale także w odległym czasie po jego wykonaniu, wprowadzić zasady zdrowego żywienia (najlepiej pod fachowym nadzorem) i dbać o aktywność fizyczną. Nieprzestrzeganie zaleceń zawsze będzie przyczyną niepowodzenia w leczeniu otyłości.
Niektóre osoby z BMI powyżej 30 mogą nie być emocjonalnie lub fizycznie gotowe do endoskopowego zabiegu redukcji masy ciała. Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje zespół specjalistów po wnikliwych konsultacjach.

Overstitch, Gastromed Lublin, Gastromed, leczenie otyłości

Opłaty

Overstitch = 29 000 zł

Na zabieg Overstitch skierowanie nie jest wymagane.

Kliknij tutaj by przejść do Wzoru na badanie

Twój Lekarz

Dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz

Umów się na wizytę

Poniedziałek

13:00-15:00

81 534 70 90

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-99755100-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>

Post Author: Gastromed