Ozonowanie w Gastromedzie, na zdjęciu korytarz oddziału gastroenterologii jednego dnia, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed

Ozonowanie

Każdego miesiąca ozonujemy pomieszczenia w Gastromedzie. Zabiegi dezynfekcji ozonem mają na celu maksymalizowanie bezpieczeństwa Pacjentów i Kadry.

Co warto wiedzieć o ozonie?

Ozon nie jest sztucznym środkiem chemicznym – występuje naturalnie w środowisku. Spotykamy się z nim po każdej burzy z piorunami. Ozon jest całkowicie neutralny dla naszego zdrowia, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podczas dezynfekcji nie należy wchodzić do pomieszczeń.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozon jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt w wysokich stężeniach lub gdy jest wdychany dłuższy czas. Ozonowanie należy przeprowadzać z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Bardzo ważne jest, aby zabiegi ozonowania były wykonywane poprzez odpowiednio wyposażony i wyszkolony personel. Ozon ma bardzo intensywny zapach i jest wyczuwalny zanim będzie w stanie komukolwiek zaszkodzić. Przebywanie w ozonowanych pomieszczeniach jest dozwolone tylko i wyłącznie w kontrolowanych warunkach tj. stężeniach nie wyższych niż 0,2mg/m³.

Ozon ulega naturalnemu rozpadowi, jednakże wymaga przestrzegania prostych zasad np. wietrzenia pomieszczenia po wykonaniu zabiegu. Zaleca się nieużytkowanie ozonowanych pomieszczeń do 2 godzin po przeprowadzeniu ozonowania.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online > https://gastromed.pl/rejestracja-online/

Post Author: Gastromed