dr Piotr Barszczewski - gastroenterolog, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed, zdjęcie specjalisty

Poznajmy się – dr Barszczewski

Z cyklu poznajmy się! Dr n. med. Piotr Barszczewski, gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych.

W Gastromedzie zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wykonuję diagnostyczne i terapeutyczne gastroskopie oraz kolonoskopie, w tym zabiegi polipektomii oraz ablacji zmian naczyniowych.

Jestem absolwentem II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który ukończyłem w 2011 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpocząłem pracę w Oddziale Gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, gdzie obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta. W 2018 r. uzyskałem specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz tytuł doktora nauk medycznych, natomiast w 2022 r. specjalizację z dziedziny gastroenterologii.

W szczególny sposób interesuję się diagnostyką i leczeniem chorób dróg żółciowych, wątroby oraz trzustki. Wykonuję zabiegi ECPW, a także procedury tamowania krwawień z przewodu pokarmowego, opaskowania żylaków przełyku oraz zakładania przezskórnych endoskopowych gastrostomii (PEG).

Swoje kwalifikacje podnoszę systematycznie uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz praktycznych szkoleniach endoskopowych w renomowanych ośrodkach (zabiegi w zakresie mukozektomii endoskopowej, EUS, ECPW). Jestem także nauczycielem akademickim kształcącym studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Post Author: Gastromed