Szkolenia i kursy

W związku z dynamicznym rozwojem oraz uruchomieniem nowej lokalizacji przy ul. Onyksowej 10 w Lublinie GASTROMED we współpracy z firmą MEDICOS rozpoczyna działalność szkoleniową skierowaną głównie dla lekarzy.

W nowo otwartej siedzibie dysponujemy doskonałą bazą lokalową, przestronnymi salami zabiegowymi i gabinetami umożliwiającymi prowadzenie szkoleń w komfortowych warunkach. Nowoczesna sala konferencyjna umożliwia transmisję obrazu i dźwieku na żywo bezpośrednio z sal zabiegowych i operacyjnych.

Już w czerwcu rozpocznie się pierwszy z kursów będący częścią całego cyklu szkoleniowego dotyczącego diagnostyki i leczenia zaburzeń mikcji u kobiet i mężczyzn. Całość szkolenia składa się z 4 modułów. Szkolenia będą organizowane w odstępach 3 miesięcznych. Głównym partnerem całego cyklu szkoleniowego jest firma +PHARMA POLSKA SP. Z O.O.

Poniżej plan szkoleń:

Moduł I: Diagnostyka zaburzeń mikcji u kobiet (badanie fizykalne, badanie usg, badanie urodynamiczne, badanie EMG) - termin szkolenia 03-05.06.2013.

Uczestnicy kursu otrzymają 12 pkt. szkoleniowych w systemie CME-CPD (EU-ACME) oraz 22 pkt. edukacyjne w systemie szkolenia ustawicznego lekarzy.

Moduł IIa: Leczenie zachowawcze zaburzeń mikcji u kobiet (rehabilitacja mięśni dna miednicy, biofeedback, elektrostymulacja, ćwiczenia wspomagające, trening pęcherza, leczenie farmakologiczne).

Moduł IIb: Leczenie zabiegowe zaburzeń mikcji u kobiet (techniki minimalnie inwazyjne, z użyciem taśm, bulking agents, toksyna botulinowa).

Planowany wspólny termin dla obu modułów - 23-25 wrzesień 2013.

Moduł III: Diagnostyka zaburzeń mikcji u mężczyzn (usg układu moczowego, badanie urodynamiczne, videurodynamika, uretrocystoskopia).

Moduł IV: Leczenie zaburzeń mikcji u mężczyzn (bulking agents w nietrzymaniu moczu, leczenie BPH z użyciem laserów- laser diodowy i laser zielony, leczenie zwężeń - uretrotomia laserem holmowym, leczenie pęcherza nadreaktywnego - toksyna botulinowa).

Jednocześnie GASTROMED rozpoczyna cykliczne szkolenia praktyczne dotyczące diagnostyki ultrasonograficznej i biopsji gruczołu krokowego skierowane do urologów i szkolących się w dziedzinie urologii.

Pierwsza odsłona kursu planowana jest w dniach 10-12.06.2013 r.

Uczestnicy kursu otrzymają 12 pkt. szkoleniowych w systemie CME-CPD (EU-ACME) oraz 22 pkt. edukacyjne w systemie szkolenia ustawicznego lekarzy.

W programie szkolenia ujęta została demonstracja i wykonywanie badań przy zastosowaniu najnowszych technologii w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej stercza, w tym: elastografia uciskowa i najnowsza dynamiczna, histoscanning i opcje 3D.

Sprzęt ultrasonograficzny do kursów: aparaty Hitachi w tym jeden z opcją elastografii uciskowej, firmy B&K (sondy bi-plane), firmy Aloka, elastograf dynamiczny AIXPLORER firmy SuperSonic Imagine (zupełna nowość na rynku).

Kurs pozwoli uczestnikom na pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat techniki wykonywania biopsji jak i konfiguracji własnej pracowni ultrasonograficznej.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach

<!-- Meta Pixel Code -->
<script>
!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script',
'https://gastromed.pl/wp-content/litespeed/localres/aHR0cHM6Ly9jb25uZWN0LmZhY2Vib29rLm5ldC9lbl9VUy9mYmV2ZW50cy5qcw==');
fbq('init', '1760824171081876');
fbq('track', 'PageView');
</script>
<noscript><img height="1" width="1" style="display:none"
src=https://www.facebook.com/tr?id=1760824171081876&ev=PageView&noscript=1
/></noscript>
<!-- End Meta Pixel Code -->