Kobieta biegnąca przez las, kwalifikacja do EUS, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed

Kto kwalifikuje się do endoskopowych zabiegów?

Kto kwalifikuje się do endoskopowych zabiegów zmniejszania żołądka (bariatrycznych)?

Do zabiegu kwalifikują się osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI – ang. body mass index) przekracza 30. Wskaźnik BMI oblicza się na podstawie wzrostu i wagi Pacjenta. Osoba decydująca się na zabieg powinna być gotowa podjąć wysiłek niezbędny do osiągnięcia trwałych rezultatów.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi wymaga:
– Konsultacji psychologicznej związanej bezpośrednio z planowanym zabiegiem i problemem otyłości jako wyrazem pewnej słabości.
– Uświadomienie sobie że zabieg to tylko środek wspomagający proces zmniejszenia wagi, ale musi być poparty zmianą stylu życia i odżywiania.
– Zmiana sposobu odżywiania powinna odbyć się pod nadzorem wykwalifikowanego dietetyka klinicznego.
– Wymaga zwiększenia aktywności fizycznej, modyfikacji przyzwyczajeń mających wpływ na zdrowie przed i po zabiegu.
Działania takie pomogą zapobiec powrotowi utraconych kilogramów.
– Leczenia innych problemów zdrowotnych i dolegliwości mogących mieć wpływ na przebieg zabiegu oraz jego długoterminowe efekty np. nadciśnienie, depresja.

Po zabiegu Pacjent musi dążyć do zmiany stylu życia, ściśle przestrzegać zaleconej diety nie tylko bezpośrednio po zabiegu ale także w odległym czasie po jego wykonaniu, wprowadzić zasady zdrowego żywienia (najlepiej pod fachowym nadzorem) i dbać o aktywność fizyczną. Nieprzestrzeganie zaleceń zawsze będzie przyczyną niepowodzenia w leczeniu otyłości. Decyzję o zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu podejmuje zespół specjalistów po wnikliwych konsultacjach.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online na konsultację w poradni > https://gastromed.pl/schudnij-z-nami-rejestracja/

Post Author: Gastromed