polipektomia lublin, w lublinie, polipektomia lublin, Gastromed

Polipektomia Lublin – zdaniem Pacjentów prawidłowe wykonanie zabiegu to prawdziwa sztuka lekarska

Opis zabiegu i inne ważne informacje

Usługi w ramach NFZ oraz świadczone komercyjnie.

Polipektomia, czyli endoskopowe usunięcie polipa w przewodzie pokarmowym / Polipektomia Lublin

W naszym ośrodku dysponujemy pełnym zakresem możliwości endoskopowego usunięcia polipów w przewodzie pokarmowym.
Najdrobniejsze polipy (1-3mm) usuwa się szczypcami biopsyjnymi: standardowymi, powiększonymi (typu "jumbo") lub koagulacyjnymi (tzw. "hot biopsy").
Małe polipy (4-7mm) odcinane są za pomocą metalowej pętli bez użycia prądu (tzw. "zimna" polipektomia). Metoda ta służy także do odcięcia dużych, płaskich polipów typu LST-NG i wtedy polipa takiego usuwa się w kilku kawałkach.

Polipy większe usuwane są pętlą metalową z użyciem prądu (tzw. "gorąca" polipektomia). Czasami zachodzi potrzeba "rozwarstwienia" ściany np. jelita, czyli "uniesienia" śluzówki, by zapobiec oparzeniu głębszych warstw ściany przewodu pokarmowego i przedziurawienia ściany. I wtedy wstrzykuje się płyn w ścianę jelita specjalną, jednorazową igłą. Zazwyczaj jest to roztwór soli fizjologicznej, ale jeśli jest taka potrzeba, dodawane są: adrenalina i specjalny barwnik (indygokarmin lub błękit metylenowy). / Polipektomia Lublin

BADANIE W ZNIECZULENIU OGÓLNYM – „ŚPIĘ I NIC NIE CZUJĘ”

Badania endoskopowe można wykonać w płytkim znieczuleniu ogólnym pod nadzorem lekarza anestezjologa.

Przebieg znieczulenia:
Przed rozpoczęciem badania, po podaniu przez lekarza Anestezjologa dożylnego środka znieczulającego, Pacjent zasypia na kilkanaście minut i budzi się bezpośrednio po zakończeniu badania. Znieczulenie to nie wymaga intubacji, Pacjent oddycha samodzielnie.

Badanie w znieczuleniu ogólnym to absolutny komfort psychofizyczny. Pacjent śpi, a więc nie odczuwa przykrych doznań bólowych i emocjonalnych.

Dwie godziny po badaniu, Pacjent jest gotowy do wyjścia do domu w obecności osoby towarzyszącej.

Twoi Lekarze

Lek. med. Roman Ciechanek
Dr n. med. Cezary Czepło
Dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz
Dr n. med. Tomasz Dworzański

Umów się na wizytę

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota

7:30-19:00
8:00-19:00
8:00-19:00
8:00-19:00
7:30-19:00
14:00-15:00

81 534 70 90

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-99755100-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>

Post Author: Gastromed