Plan żywienia, na zdjęciu lekarz trzymający w ręce talerz z owocami, a w drugiej tablet, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed

Przestrzegaj planu żywienia

OVERSTITCH - ENDOSKOPOWE ZMNIEJSZANIE ŻOŁĄDKA

PRZESTRZEGAJ PLANU ŻYWIENIA

Po zabiegu zmniejsza się objętość spożywanych przez Ciebie posiłków, dlatego ogromnego znaczenia nabiera ich jakość. Odpowiednie żywienie pomoże w powrocie do zdrowia po zabiegu i pozwoli uniknąć problemów, np.:

– Przyjęcie zbyt dużej porcji pokarmu lub napoju, podobnie jak zbyt szybkie jedzenie lub picie może wywołać nudności, wymioty, ból w dolnej części klatki piersiowej lub w górnej części brzucha.
– Nieregularne przyjmowanie posiłków, spożywanie zbyt małych ilości błonnika, brak aktywności fizycznej mogą prowadzić do zaparć.
– Przestrzeganie zaleceń pomoże w utracie wagi i pozwoli uniknąć takich problemów jak mdłości, wymioty, ból brzucha, biegunka lub zaparcie czy problemy żywieniowe.

Przestrzegaj zaleceń dotyczących przyjmowania leków. Lekarz może zalecić zażywanie lub unikanie pewnych leków. W czasie każdej wizyty rozmawiaj z lekarzem o przyjmowanych lekach. Lekarz może zalecić ich zmianę. Unikaj odwodnienia. Zapytaj dietetyka lub innego opiekującego się Tobą specjalistę o to, w jaki sposób dostarczać organizmowi odpowiednich ilości płynów. Nie podjadaj. Dbaj o aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia pomogą w redukcji i utrzymaniu pożądanej wagi. Aktywność fizyczna ma też wiele innych zalet dla zdrowia – działa ochronnie na serce i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu nowotworów. Uczestnicz w spotkaniach grup wsparcia. Dziel się swoimi doświadczeniami i korzystaj ze wsparcia osób, które poddały się zabiegowi bariatrycznemu w przeszłości. Korzystaj z fachowej pomocy, gdy jej potrzebujesz. Jeśli napotkasz problemy, które mogą prowadzić do wykształcenia niezdrowych nawyków, zwróć się o pomoc do specjalisty.
Nie pij alkoholu

Powinieneś unikać alkoholu przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu, zgodnie z zaleceniami lekarza. Alkohol to dodatkowe kalorie a nie źródło potrzebnych Ci składników odżywczych.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online na konsultację w poradni > https://gastromed.pl/schudnij-z-nami-rejestracja/. Tutaj znajdziesz link do rejestracji ogólnej online > https://gastromed.pl/rejestracja-online/

Post Author: Gastromed