OverStitch - przygotowania do zabiegu, kolaż zdjęć, szczupłej osoby i osoby z nadwagą, ZOZ Gastromed Lublin, Grupa Scanmed

Przygotowania do zabiegu OverStitch

Zanim zdecydujesz się na zabieg zmniejszania żołądka, zadaj sobie pytanie, czy jesteś wystarczająco zmotywowana/y do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli oprócz samego zabiegu do stosowania zaleconej diety oraz zwiększenia aktywności fizycznej. Jeśli jesteś gotowa/y na nowe wyzwania, to oznacza, że jesteś gotowa/y do zabiegu endoskopowego zmniejszania żołądka OverStitch.

LEKI

Poinformuj lekarza o przyjmowanych lekach. Może on zadecydować o ich zmianie lub modyfikacji dawki. Najprawdopodobniej przepisze też leki, które powinieneś przyjmować przed i po zabiegu. Weź ze sobą przyjmowane na stałe leki zgłaszając się na zabieg.
Lekarz najprawdopodobniej zaleci stosowanie następujących leków przed i po zabiegu:
- leki przeciwwymiotne w plastrach lub tabletkach, 1-2 tabletki (pierwsza tabletka zwykle 3 godziny przed zabiegiem, druga 12 godzin po zabiegu).
- leki obniżające kwaśność soków żołądkowych, np. PPI (inhibitor pompy protonowej) zgodnie z zaleceniami lekarza.
- lekarz może zalecić odpowiedni dla Ciebie antybiotyk.

ZAKUPY SPOŻYWCZE

W czasie przygotowań do zabiegu warto zaopatrzyć się w produkty spożywcze, które będą potrzebne po powrocie ze szpitala. Przez pierwsze 4 do 6 tygodni będziesz przyjmować wyłącznie pokarmy płynne i przeciery. Oto produkty, które warto umieścić na liście zakupów: – niegazowane, klarowne napoje o odpowiedniej kaloryczności (najodpowiedniejsze będą gotowe preparaty żywieniowe dostępne w aptece); – odżywki białkowe bez dodatku cukru, w proszku lub płynie; – bulion drobiowy lub wołowy o niskiej zawartości sodu.

UMÓW WIZYTĘ w Gastromedzie, zapraszamy do rejestracji online na konsultację w poradni > https://gastromed.pl/schudnij-z-nami-rejestracja/. Tutaj znajdziesz link do rejestracji ogólnej online > https://gastromed.pl/rejestracja-online/

Post Author: Gastromed